Cagliari (Itálie)

Cagliari

Cagliari, přístav

Cagliari, přístav

Cagliari je hlavním městem italského ostrova a autonomní oblasti Sardinie. Se svými 156 tisíci obyvateli je zároveň i městem největším. Cagliari se nalézá uprostřed zálivu Campidano, lemováno vápencovými pahorky, které nabízejí nádhernou přírodní scenérii, jež by si neměl nechat ujít žádný turista milující středomoří. Historické počátky této metropole se datují do doby přelomu 8. a 7. století př.n.l., kdy se zde usídlili Féničané. Od této chvíle můžeme v podstatě o Cagliari hovořit jako o mocenském centru celé Sardinie. Postupem času se zde vystřídali například Římané, Vandalové, Byzantinci, Aragonci a další národy a mocenské dynastie, které si za své sídlo vždy zvolily právě Cagliari. Proto není žádným překvapením, že ve městě naleznete mnoho různorodých památek, které odpovídají architektonickému stylu charakteristickému pro tehdejšího vládce ostrova. Můžete zde tedy najít třeba fénickou nekropoli, římský vápencový amfiteátr, renezanční katedrálu a savojský královský palác. Velkým lákadlem pro všechny turisty, kteří navštíví toto město, je také starodávná čtvrť Castello. Šest kilometrů severozápadním směrem od centra města se nachází letiště Elmas Airport, takže transport z letiště nepředstavuje žádnou překážku. Cagliari je rovněž dobrým výchozím bodem pro výlety po ostrově. Stačí si vypůjčit automobil a vypravit se vstříc skvělým zážitkům.

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Cagliari leží na jihu italského sotrova Sardinie ve Středozemním moři.

Souřadnice: 39° 13′ SŠ, 9° 7′ VD

Plocha: 85 km²


Obyvatelstvo

Populace: 156 951

Cagliari - poloha na mapě
 
Publikováno: 27.04.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Cagliari

10.08.2016 00:18 Ester
---.tmcz.cz

DOBRY VECER, 18.8. letime s rodinou na dovolenou . Letime PRAHA CAGLIARI A JESTE 90km na misto kde budem ubytovani. CHTELA JSEM SE ZEPTAT, JAK SE DOSTANEME NA MISTO AUTOBUSEM NEBO LODI. A JAKE JSOU TAM CENY, A HLAVNE JEJSOU TAM MIGRANTI. DEKUJI ESTER

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist