Alpe Ciamporino - lyžařské středisko (Itálie)

Alpe Ciamporino - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Alpe Ciamporino

Lyžařské středisko Alpe Ciamporino

Nevelké a poklidné lyžařské středisko Alpe Ciamporino se nachází v severoitalském regionu Piemonte, poblíž hranic se Švýcarskem, nedaleko alpské vesničky San Domenico di Varzo. Středisko Alpe Ciamporino disponuje 12 upravenými sjezdovými tratěmi v celkové délce zhruba 20 kilometrů, z nichž 1 je černá, 2 modré, 7 červených a 2 zelené, tedy určené pro úplné začátečníky. Jednotlivé sjezdovky na sebe navazují, takže se zde můžete oddat i šestikilometrovému sjezdu, při kterém se dostanete z nejvyššího bodu areálu, jenž se jmenuje Pizzo Dosso a leží ve výšce 2 551 metrů, až k nejníže položené stanici lanovky, která je ve vesnici San Domenico di Varzo v nadmořské výšce 1420 metrů. K přesunům po středisku slouží celkem 6 vleků, z nichž polovina jsou pomy, polovina sedačkové lanovky. Vleky dokážou za hodinu přepravit 8 000 lyžařů. V areálu se nachází snowpark s U-rampou a boardercrossovou dráhou. Naleznete zde i lyžařskou školu a půjčovnu. Přímo na sjezdovce, ve
Mapa lyžařského střediska Alpe Ciamporino

Mapa lyžařského střediska Alpe Ciamporino

výšce zhruba 2 000 metrů, se nachází restaurace, ve které můžete v půlce dne nabrat síly na další lyžovačku.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici zaplatí dospělý lyžař 21 EUR, třídenní skipas jej vyjde na 60 EUR a pětidenní na rovných 100 EUR. O víkendech a v top sezóně okolo Vánoc a Velikonoc ceny stoupají. Permice pro děti a seniory jsou o něco levnější.

 

Služby, kontakt

 

Ve vesnici San Domenico di Varzo se můžete ubytovat v tradičních alpských hotelích a apartmánech, o vaši večerní zábavu se postarají restaurace a bary.

 

www.sandomenicoski.com

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Piemonte

Souřadnice: 46° 15′ SŠ, 08°11′ VD

Alpe Ciamporino - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 26.10.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Alpe Ciamporino

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist