Val di Sole - lyžařské středisko (Itálie)

Val di Sole - lyžařské středisko

Val di Sole, Folgarida

Val di Sole, Folgarida

Val di Sole, zařezávající se do alpského masivu v severoitalském regionu Trentino-Jižní Tyrolsko, je údolím, na jehož úbočích se rozprostírají sjezdové tratě několika pozoruhodných lyžařských středisek. Nejznámější z nich se jmenují Folgarida, Madonna di Campiglio, Marilleva, Pinzolo, Peio a Passo Tonale.

 

 

 

 

 

 

Val di Sole - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Val di Sole

Mapa lyžařského střediska Val di Sole

Nejpopulárnějším rezortem Val di Sole je Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgarida-Marilleva, disponující celkem 150 kilometry sjezdových tratí, které leží v nádherné krajině majestátního dolomitského masivu jménem Brenta, v nadmořské výšce od 800 do 2 580 metrů. Komplexně propojený areál s moderními lanovkami se může pochlubit pestrou nabídkou tratí všech obtížností. 60 kilometrů sjezdovek má modrou obtížnost, 68 kilometrů připadá na červené svahy a 22 kilometrů se pyšní černou obtížností. Lyžaře na vrcholky svahů rezortu Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgarida-Marilleva transportuje celkem 61 lanovek a vleků (15 kabinek, 35 sedačkových lanovek, 11 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit bezmála 99 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark, lyžařskou školu a běžecké tratě v okolí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgarida-Marilleva je od 8:30 do 16:30. Jednodenní permici pořídí dospělý lyžař v hlavní sezóně za 42 EUR, šestidenní skipas stojí 209 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je široká, zejména v šikézní Madonně di Campiglio, kde si kromě obligátních restaurací, barů a obchodů můžete užít bruslení na kluzišti či se projet na saních tažených psím spřežením.

 

www.valdisole.net

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46° 21′ SŠ, 10° 54′ VD

Val di Sole - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 22.12.2011
Aktualizováno: 22.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Val di Sole

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist