Piancavallo - lyžařské středisko (Itálie)

Piancavallo - lyžařské středisko

Lyžařská vesnička Piancavallo

Lyžařská vesnička Piancavallo

Lyžařský rezort Piancavallo byl vystavěn na konci 60. let a ve své době byl vůbec prvním italským střediskem, které disponovalo zařízeními na výrobu umělého sněhu. V Piancavallu se mohou lyžaři těšit na 18 sjezdových tratí v celkové délce zhruba 25 kilometrů, z nichž drtivá většina je v případě nutnosti uměle zasněžována. Sjezdové tratě rezortu Piancavallo se rozprostírají na úpatí hory Monte Cavallo v nadmořské výšce od 1 240 do 1 850 metrů.

 

 

 

Piancavallo - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Piancavallo

Mapa lyžařského střediska Piancavallo

Nejvíce se v Piancavallu setkáte se sjezdovkami červené obtížnosti, kterých je zde 9, můžete se však těšit i na 2 modré, 2 černé a úplní lyžařští začátečníci jistě ocení i 5 zelených svahů. Lyžaře na vrcholky svahů rezortu Piancavallo dopravuje celkem 12 vleků, z nichž polovina jsou sedačkové lanovky, 5 pojízdné koberce a 1 poma. Vleky jsou schopny za hodinu přepravit kolem 6 000 lyžařů. Můžete počítat se snowparkem, snowtubingem a lyžařskou školou. V okolí se nachází 26 kilometrů upravených běžeckých tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Piancavallo je od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici zaplatí dospělý lyžař v hlavní sezóně 31 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 156 EUR. Děti a senioři se dočkají slevy.

 

Služby, kontakt

 

Večery po příchodu ze sjezdovky můžete trávit v restauraci či baru. Pokud ani po celodenním lyžování nebudete mít dost pohybu, můžete si zajít zabruslit na krytý stadión.

 

www.piancavallo.info/eng/index.htm

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severovýchodní Itálie, region Furlansko-Julské Benátsko

Souřadnice: 46° 05′ SŠ, 12° 36′ VD

Piancavallo - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 05.11.2011
Aktualizováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Piancavallo

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist