Campitello Matese - lyžařské středisko (Itálie)

Campitello Matese - lyžařské středisko

Campitello Matese panorama

Campitello Matese panorama

Naprostá většina italských zimních středisek se nachází v severní části země v lůně Alp, to však není případ nevelkého rezortu Campitello Matese. Pokud jej budete chtít navštívit, musíte se totiž vypravit do jižní Itálie, zhruba 120 kilometrů severně od jihoitalské metropole Neapole. Sjezdovky střediska Campitello Matese se rozkládají v pohoří Matese v nadmořské výšce od 1 420 do 1872 metrů.

 

 

 

 

 

Campitello Matese - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Campitello Matese

Mapa lyžařského střediska Campitello Matese

Nachází se zde 13 tratí v celkové délce necelých 30 kilometrů, z nichž 2 jsou modré, 8 červených a 3 se mohou pochlubit černou obtížností. Lyžaře na vrcholky kopců transportují 3 sedačkové lanovky a 4 kotvy. Všech 7 vleků v rezortu Campitello Matese dokáže během hodiny přepravit více než 6 000 lyžařů. Přímo na sjezdovkách je několik míst vhodných k odpočinku a občerstvení, lyžařská škola a snowpark. Příznivci klasického lyžování ocení, že v okolí střediska se nachází 2 kilometry upravených běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Jednodenní permice přijde dospělého lyžaře v hlavní sezóně na 24 EUR, děti do 12 let a senioři na 65 let zaplatí shodně 23 EUR. Za šestidenní skipas zaplatí všichni lyžaři bez rozdílu věku částku 85 EUR. V Campitello Matese trvá lyžařská sezona od 9. prosince do 15. dubna.

 

Služby, kontakt

 

Ubytování ve vesničce Campitello Matese je možné buď v hotelích, nebo v apartmánech. Nachází se zde několik obchodů s potravinami, lyžařským vybavením i jiným zbožím a rovněž restaurace a bary, v nichž lze příjemně prožít večer.

 

www.campitello-matese.it

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Itálie, region Molise

Souřadnice: 41° 28′ SŠ, 14° 24′ VD

Campitello Matese - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 27.10.2011
Aktualizováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Campitello Matese

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist