Monte Terminillo - lyžařské středisko (Itálie)

Monte Terminillo - lyžařské středisko

Monte Terminillo, lanovka

Monte Terminillo, lanovka

Středisko zimních sportů Monte Terminillo leží v oblasti střední Itálie, zhruba 100 kilometrů od metropole Říma. Stavba lyžařského rezortu zde započala ve 40. letech 20. století a v současnosti se zde návštěvníci mohou prohánět na 27 sjezdových tratích v celkové délce zhruba 45 kilometrů, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 628 do 2 108 metrů. V případě nedostatku přírodního sněhu jsou uměle zasněžovány 4 kilometry sjezdovek.

 

 

 

 

Monte Terminillo - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Monte Terminillo

Mapa lyžařského střediska Monte Terminillo

Zhruba polovina tratí v rezortu Monte Terminillo má červenou obtížnost, ale najdou se zde i modré, černé a zelené sjezdovky. Na vrcholky svahů v rezortu Monte Terminillo dopraví lyžaře 9 vleků, které jsou schopny za hodinu přepravit zhruba 7 000 lyžařů. Vyznavači klasického lyžování se v okolí Monte Terminilla mohou prohánět na zhruba 20 kilometrech upravených běžeckých tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

V Monte Terminillo jsou vleky v provozu každý den od 09:00 do 16:30 hodin. Sezonní skipass vyjde na 475 eur, týdenní skipass stojí 150 eur a skipass na tři hodiny pořídíte za 21 eur.

 

Služby, kontakt

 

Můžete počítat s lyžařskou školou, půjčovnou a snowparkem. Pokud budete trávit zimní dovolenou v Monte Terminillo, nemusíte se obávat, že by po večerech nebylo co dělat. Po návratu ze sjezdovky se můžete vypravit do restaurace, baru, či na diskotéku, případně do obchodu. Rovněž se nabízí možnost návštěvy kina.

 

www.terminillonline.net

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Itálie, region Lazio

Souřadnice: 42° 29′ SŠ 13° 00′ VD

Monte Terminillo - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 04.11.2011
Aktualizováno: 04.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Monte Terminillo

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist