Val di Fassa - lyžařské středisko (Itálie)

Val di Fassa - lyžařské středisko

Val di Fassa, areál Belvedere-Col Rodella

Val di Fassa, areál Belvedere-Col Rodella

Severoitalské údolí Val di Fassa se nachází na území regionu Trentino-Jižní Tyrolsko a jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších oblastí Dolomitů, přestože tamní areály rozlohou ani zdaleka nepatří mezi největší. Údolí Val di Fassa je napojeno na obří lyžařské safari Sella Ronda, takže si v něm přijdou na své milovníci sjezdové turistiky.

 

 

 

 

 

Val di Fassa - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Val di Fassa

Mapa lyžařského střediska Val di Fassa

Na dolomitských úbočích nad vesnicemi v údolí Val di Fassa se lyžaři mohou těšit celkem na 220 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 320 do 2 625 metrů. Sjezdovky Val di Fassa se nacházejí nad ubytovacími rezorty Campitello, Canazei, Mazzin, Moena, Pozza, Soraga a Vigo. Nejlepší svezení poskytují tratě v areálu Belvedere-Col Rodella nad městečky Canazei a Campitello, kde lyžaře čeká zhruba 40 kilometrů sjezdovek, z nichž naprostou většinu tvoří příjemné červené tratě. Areálem prochází známá trasa Sella Ronda. Rezort Ciampedie nad vesnicí Vigo je optimální pro rodiny s dětmi, svižné svezení pak garantují tratě na úbočích hory Beuffauge. V celém údolí je zhruba 50 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v údolí Val di Fassa je od 9:00 do 16:30. Jednodenní permici, která jej pustí na svahy Val di Fassa i průsmyku Carezza, pořídí dospělý lyžař v hlavní sezóně za 40 EUR, šestidenní skipas stojí 208 EUR. Pokud si budete chtít projet Sella Rondu, nezbude vám, než si koupit skipas Dolomiti Superski. Ten stojí v hlavní sezóně na den 48 EUR, na 6 dní 241 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v ubytovacích střediscích Val di Fassa je bohatá. Kromě restaurací, barů a obchodů vás čeká kluziště, bazén a lázně.

 

www.fassa.com

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46° 23′ SŠ, 11° 40′ VD

Val di Fassa - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 22.12.2011
Aktualizováno: 22.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Val di Fassa

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist