Pocol - lyžařské středisko (Itálie)

Pocol - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Pocol

Lyžařské středisko Pocol

Lyžařské středisko Pocol je jednou z podoblastí známého rezortu Cortina d`Ampezzo, který se rozprostírá na svazích Dolomitů nad stejnojmenným alpským městečkem v nadmořské výšce od 1 224 až do 2 932 metrů. Samotný Pocol si však o takřka třítisícové výšce může nechat jen zdát. Leží totiž 1 535 metrů na mořem a je obklopen pouze modrými sjezdovkami, jež využívají zejména středně pokročilí lyžaři nebo začátečníci, kteří si prozatím netroufají na o poznání strmější trasy, o které není v okolních částech Cortiny d`Ampezzo nouze.

 

Pocol - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Pocol

Mapa lyžařského střediska Pocol

Svahy v okolí Pocolu jim poslouží jako ideální místo pro pověstné "první krůčky" a až získají trochu jistoty, mají odtud jednoduchou cestu do vyšších poloh, neboť z Pocolu jsou dobře přístupné okolní sjezdovky vyžadující větší lyžařské schopnosti. Pocol disponuje zhruba 10 sjezdovkami v celkové délce asi 20 kilometrů. Lyžaře transportuje celkem 6 vleků, z nichž 3 jsou sedačkové lanovky a 3 pomy.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Pocol je od 8:30 do 16:30. Jednodenní permice, která se však vztahuje na celou oblast Cortiny d`Ampezzo a umožňuje vám bez omezení využívat všech 140 kilometrů tamních sjezdovek, přijde dospělého lyžaře v hlavní sezóně na 44 EUR. Třídenní skipass stojí 126 EUR a šestidenní permice vás přijde na 222 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je v rezortu Pocol dostačující a v restauracích či barech se nebudete nudit, zajít si můžete i do mnoha obchodů.

 

www.cortina.dolomiti.org

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severovýchodní Itálie, region Benátsko

Souřadnice: 46° 32′ SŠ, 12° 07′ VD

Pocol - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pocol

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist