Gressoney-La-Trinité - lyžařské středisko (Itálie)

Gressoney-La-Trinité - lyžařské středisko

Lanovka v Gressoney-La-Trinité

Lanovka v Gressoney-La-Trinité

Severoitalská vesnička Gressoney-La-Trinité je centrem stejnojmenného zimního rezortu, který je jednou ze součástí rozlehlejší lyžařské oblasti Monterosa Ski, jež celkem disponuje 180 kilometry upravovaných sjezdovek, v naprosté většině v případě potřeby uměle zasněžovaných. Samotný rezort Gressoney-La-Trinité se může pochlubit 22 sjezdovými tratěmi v celkové délce zhruba 50 kilometrů, rozkládajícími se v nadmořské výšce od 1 637 do 2 970 metrů.

 

 

 

 

Gressoney-La-Trinité - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Gressoney-La-Trinité

Mapa lyžařského střediska Gressoney-La-Trinité

Většina sjezdovek, konkrétně 13, má červenou obtížnost, 3 jsou černé, 3 modré a stejný počet připadá i na nejjednodušší, tedy zelené tratě. Na vrcholky svahů rezortu Gressoney-La-Trinité dopraví lyžaře celkem 11 vleků (4 kabinky, 4 sedačkové lanovky a 4 pojízdné koberce), které jsou schopny během hodiny přepravit více než 14 000 lidí. Na své si přijdou i vyznavači klasiky, neboť v okolí je 30 kilometrů upravených běžeckých tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Gressoney-La-Trinité jsou v provozu od 8:45 do 16:45. Za jednodenní permici, umožňující vstup do všech středisek oblasti Monterosa Ski, která rozhodně stojí za to, zaplatí dospělý lyžař 38 EUR. Za tři dny lyžování dá 107 EUR a nejběžnější, tedy šestidenní skipas stojí 198 EUR. Permice pro děti a seniory jsou o něco levnější.

 

Služby, kontakt

 

Přímo na svazích se nachází několik restaurací a můžete se těšit i na boarder crossovou dráhu. Můžete počítat i s půjčovnou, skiservisem a lyžařskou školou. Nabídka aprés-ski aktivit není v Gressoney-La-Trinité bůhvíjak široká, přesto zde najdete několik barů a restaurací, v nichž se lze odreagovat po náročném dni na svahu.

 

www.monterosa-ski.com/en/home/Monterosa-Ski-Inverno.html

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Valle d'Aosta

Souřadnice: 45° 49' SŠ, 07° 49' VD

Gressoney-La-Trinité - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 04.11.2011
Aktualizováno: 04.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Gressoney-La-Trinité

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist