Santa Caterina - lyžařské středisko (Itálie)

Santa Caterina - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Santa Caterina

Lyžařské středisko Santa Caterina

Severoitalské středisko zimních sportů Santa Caterina se nachází v sousedství známého rezortu Bormio, s nímž v roce 2005 spolupořádalo mistrovství světa v alpském lyžování. V Santa Caterině se mohou lyžaři těšit na 14 sjezdovek v celkové délce 35 kilometrů, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 738 do 2 800 metrů a v případě nedostatku přírodního sněhu jsou zasněžovány.

 

 

 

Santa Caterina - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Santa Caterina

Mapa lyžařského střediska Santa Caterina

Rovný tucet sjezdovek má červenou obtížnost, 2 sjezdovky jsou modré a 2 červené. Vynikající sjezd si můžete užít zejména na černo-červené sjezdovce, vedoucí z horského hřebenu Mount Sobretta až do údolí, na které se jely závody zmiňovaného mistrovství světa v alpském lyžování. Po středisku Santa Caterina lyžaře transportuje 10 vleků (2 kabinky, 2 sedačkové lanovky, 4 pomy a 2 pojízdné koberce), které jsou schopny během hodiny přepravit přes 7 100 lidí. V okolí se nachází zhruba 20 kilometrů upravených běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Santa Caterina je od 8:30 do 16:30. Jednodenní permice stojí v hlavní sezóně dospělého lyžaře 37,50 EUR, třídenní skipas pořídí za 103 EUR a šestidenní permice přijde na 178 EUR. Děti a senioři mohou počítat se slevou.

 

Služby, kontakt

 

V Santa Catarině můžete počítat s lyžařskou školou a nočním lyžováním. Po návratu z celodenního lyžování můžete relaxovat v některé z restaurací a barů, případě si můžete jít zabruslit na venkovní kluziště.

 

www.santacaterina.it/en_inverno_skiarea_santa.aspx

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Lombardie

Souřadnice: 46° 24' SŠ, 10° 29' VD

Santa Caterina - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 05.11.2011
Aktualizováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Santa Caterina

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist