Bormio - lyžařské středisko (Itálie)

Bormio - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Bormio

Lyžařské středisko Bormio

Známé severoitalské středisko zimních sportů Bormio, které v letech 1985 a 2005 hostilo mistrovství světa v alpském lyžování, se rozkládá nad stejnojmenným lázeňským městem, na svazích majestátní hory Cima Bianca. Bormio disponuje zhruba 50 kilometry sjezdových tratí, z nichž asi 90 % je v případě nedostatku sněhu uměle zasněžováno. Sjezdovky Bormia, které jsou ve velké většině červené, se nacházejí v nadmořské výšce od 1 225 do 3 012 metrů. Síť tratí je dost hustá, sjezdovky jsou poměrně úzké a navzájem se často křižují, takže v Bormiu nemůžete počítat s širokými a liduprázdnými svahy. Takřka desetikilometrový sjezd, který má díky spleti sjezdovek řadu variant, si můžete vychutnat, pokud se vydáte z vrcholu hory Cima Bianca až k dolní stanici lanovky v Bormiu.

 

Bormio - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Bormio

Mapa lyžařského střediska Bormio

Kromě stísněnosti tratí představují možnou nevýhodu Bormia rovněž často extrémní povětrnostní podmínky, které zde panují vzhledem k zeměpisné orientaci hory Cima Bianca. V Bormiu vás čeká 16 lanovek a vleků, z nichž 4 jsou pomy, zbytek sedačkové lanovky a kabinky, celkem schopné přepravit více než 16 000 lyžařů za hodinu. Přímo na svazích se nachází několik restaurací a snowpark plný atrakcí. V okolí můžete očekávat necelých 10 kilometrů upravených běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Noční lyžování si v Bormiu můžete dopřát za 14 EUR. Standardní denní permice stojí v hlavní sezóně dospělého 37,50 EUR, dítě mladší 7 let 19 EUR, mládežníka do 15 let 31 EUR a seniora staršího 65 let 32 EUR. Za třídenní skipas zaplatí dospělý 103 EUR, mládežník 78 EUR a senior 80,50 EUR. Malé děti jezdí zadarmo. Šestidenní permice přijde na 178, 124 a 127,50 EUR, malé děti jezdí opět zadarmo. Noční lyžování začíná ve 20 hodin a končí ve 23 hodin. Lyžařská sezona v zimním středisku Bormio začíná v prosinci a končí v polovině dubna.

 

Služby, kontakt

 

Bormio je pěkné, více než čtyřtisícové horské městečko, ve kterém na vás po večerech čeká pestrá nabídka rozptýlení. Vítaným zpestřením, které jiné horské rezorty obvykle nenabízejí, představují tamní termální lázně, které vám umožní prohřát zmrzlé kosti.

 

www.bormioski.eu

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Lombardie

Souřadnice: 46° 28′ SŠ, 10° 22′ VD

Bormio - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bormio

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist