Cogne - lyžařské středisko (Itálie)

Cogne - lyžařské středisko

Horské městečko Cogne

Horské městečko Cogne

Horské městečko Cogne se nachází v severozápadní Itálii, v Grajských Alpách na území Národního parku Gran Paradiso. Cogne je centrem nevelkého lyžařského rezortu, který návštěvníkům skýtá 6 sjezdovek v celkové délce 9 kilometrů, z nichž 4 mají červenou a 2 modrou obtížnost. Svahy se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 534 do 2 250 metrů a vzhledem k jejich profilu je ocení především průměrní lyžaři. V případě nedostatku přírodního sněhu jsou 2 kilometry sjezdovek zasněžovány 6 sněhovými děly.

 

Cogne - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Cogne

Mapa lyžařského střediska Cogne

Lyžaře po středisku Cogne transportují celkem 4 vleky; 1 kabinka, 1 sedačková lanovka a 2 pomy, schopné během hodiny přepravit takřka 3 000 lyžařů. Hlavní lákadlo střediska Cogne nepředstavují jeho sjezdovky, nýbrž úžasné trati na klasické lyžování. Jedná se o učiněný běžkařský ráj, neboť v okolních horách se nachází 80 kilometrů vždy perfektně upravených běžeckých tratí. Nejvyšší bod sjezdovky se nachází v nadmořské výšce 2 252 metrů.

 

 

 

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Za jednodenní skipas zaplatí lyžař ve středisku Cogne v hlavní sezóně 23 EUR. Šestidenní permice učiní jeho peněženku lehčí o 94 EUR. Lyžařská sezona začína v Cogne 4. prosince a končí 3. dubna.

 

Služby, kontakt

 

V městečku Cogne se můžete ubytovat v hotelích nebo klasických horských apartmánech. Když po náročném dni sundáte lyže, o vaši zábavu se postarají restaurace a bary. Pokud se budete chtít vzdělat a zatoužíte poznat bohatou alpskou flóru, můžete se vydat do botanické zahrady Giardino Alpino Paradisia.

 

www.cogne.org

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Valle d'Aosta

Souřadnice: 45° 36′ SŠ, 07° 22′ VD

Cogne - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 27.10.2011
Aktualizováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Cogne

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist