Pila - lyžařské středisko (Itálie)

Pila - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Pila

Lyžařské středisko Pila

Pila se nachází na severozápadě Itálie, v nejmenším regionu Valle d'Aosta, oblasti nesmírně bohaté na lyžařské rezorty. Pila zaznamenává v posledních letech dramatický rozvoj, staví se zde nové lanovky a rekonstruují se stávající zařízení, díky čemuž patří v současnosti k nejmodernějším rezortům oblasti. Kromě ideálních podmínek hraje Pile do karet i to, že je dobře dostupná. S Aostou, hlavním městem stejnojmenného regionu, je spojena kabinkovou lanovkou. Bezproblémové autobusové spojení má i s Milánem, Turínem a Bergamem.

 

 

Pila - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Pila

Mapa lyžařského střediska Pila

Na lyžaře zde čeká 38 sjezdových tratí v celkové délce 70 kilometrů, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 800 do 2 740 metrů. Většina tratí, konkrétně 29, má červenou obtížnost, můžete však počítat i s 5 modrými a 4 černými sjezdovkami. Nejdelší, takřka šestikilometrový sjezd, vám dopřeje modrá trať jménem Grimod. Lyžaře po rezortu Pila transportuje celkem 17 moderních vleků (4 kabinky, 8 sedačkových lanovek a 5 pojízdných koberců), které jsou schopny za hodinu přepravit 19 700 lyžařů.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Pila je od 8:30 do 16:45. Jednodenní permice přijde dospělého lyžaře na 35 EUR. Za třídenní skipas, který mu umožní na jeden den vyzkoušet i některý z okolních rezortů údolí Aosta, zaplatí 101 EUR. Šestidenní skipas stojí 190 EUR a opravňuje k dvoudennímu brázdění okolních rezortů.

 

Služby, kontakt

 

Na svazích rezortu Pila se můžete těšit na snowpark, restaurace, lyžařskou školu, sáňkařskou dráhu i snowtubing. Nabídka aprés-ski aktivit je více než dostačující a v restauracích či barech se nebudete nudit. Můžete si zajít i do řady obchodů, nebo třeba do lázní.

 

www.pila.it

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Valle d'Aosta

Souřadnice: 45° 43′ SŠ, 07° 17′ VD

Pila - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 05.11.2011
Aktualizováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pila

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist