Val di Fiemme - lyžařské středisko (Itálie)

Val di Fiemme - lyžařské středisko

Val di Fiemme, ski rezort Alpe Cermis

Val di Fiemme, ski rezort Alpe Cermis

Val di Fiemme je známou a oblíbenou severoitalskou lyžařskou oblastí, která sestává ze čtyř rezortů; Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia, a Passo Rolle. Sjezdovky ve Val di Fiemme měří celkem 105 kilometrů a nacházejí se v nadmořské výšce zhruba od 1 000 do 2 500 metrů. Takřka přesně polovina ze všech sjezdovek Val di Fiemme je tvořena komfortními červenými tratěmi, můžete se však těšit i na asi 10 % strmých černých a zbytek zabírají povlovné modré svahy. Nadmořská výška některých spodních stanic lanovek nechává tušit, že přírodního sněhu se na nížeji položených svazích Val di Fiemme vždy nedočkáte. To však nemusí být problémem, neboť všechny svahy pokrývá výkonný zasněžovací systém, takže i když okolní kopce budou již zelené, sjezdovku bude stále halit potřebná bílá vrstva. Přírodním sněhem je vždy spolehlivě saturováno nejvýše položené středisko Passo Rolle, jehož nástupní stanice vleků leží takřka ve 2 000 metrech. Největším střediskem oblasti je díky svým 50 kilometrům sjezdovek Ski Center Latemar, kde můžete očekávat převážně červené svahy.

 

Val di Fiemme - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Val di Fiemme

Mapa lyžařského střediska Val di Fiemme

Největší chloubu Val di Fiemme naleznete v rezortu Alpe Cermis. Je jí 7,5 kilometrová sjezdovka jménem Olimpia, jejíž rozmanitý terén hraje všemi barvami, od černo-červené v horní pasáži, až po pohodovou modrou v dojezdové oblasti. V menším a odlehlejším areálu Alpe Lusia se nachází několik svižných černých a červených svahů. V celé oblasti Val di Fiemme napočítáte zhruba 50 vleků schopných za hodinu přepravit přes 70 000 lyžařů, z nichž 10 kratších tvoří pomy, zbytek sedačkové lanovky a kabinky. Nevýhodou Val di Fiemme je relativně špatné propojení jednotlivých středisek. Z jednoho areálu do druhého bohužel nelze přejíždět na lyžích, za tímto účelem musíte použít skibusy. Svižné spojení skibusem funguje především mezi dvěma největšími areály, tedy Ski Center Latemar a Alpe Cermis. Ve Val di Fieme se můžete těšit na několik snowparků. Vzhledem k tomu, že se zde již dvakrát konalo mistrovství světa v klasickém lyžování a třetí se tu uskuteční v roce 2013, nikoho nepřekvapí informace, že Val di Fiemme je místem nakloněným běžkařům, kteří mohou v údolí očekávat asi 150 kilometrů tras. Ve Val di Fiemme si rovněž můžete užít noční lyžování a bobovou dráhu, nacházející se ve vesničce Obereggen, části Ski Center Latemar.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Noční lyžování je v provozu každé úterý, čtvrtek a sobotu od 19 do 22 hodin a pro majitele vícedenních skipasů je zdarma, stejně jako vstup na bobovou dráhu, do bazénu a na kluziště. Jednodenní permice ve Val di Fiemme v hlavní sezóně přijde dospělého na 40 EUR, juniora mladšího 16 let na 28 EUR a senior starší 65 let zaplatí 36 EUR. Třídenní skipas stojí dospělého 114 EUR, mládežníka 80 EUR a dříve narozený lyžař dá 102 EUR. Permice na 6 dní stojí 204, respektive 143 a 183 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Ubytování ve Val di Fiemme je nejvýhodnější v klasických apartmánech. Ve vesničkách se nacházejí skiservisy, půjčovny a lyžařské školy, zábava po návratu ze svahu se může odbývat v restauracích a barech.

 

www.visitfiemme.it/inverno

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46° 17′ SŠ, 11° 27′ VD

Val di Fiemme - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 26.10.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Val di Fiemme

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist