Via Lattea - lyžařské středisko (Itálie)

Via Lattea - lyžařské středisko

Via Lattea, Sestriere

Via Lattea, Sestriere

Via Lattea, což v překladu znamená "mléčná dráha", je rozlehlá lyžařská oblast, rozprostírající se na italsko-francouzském pomezí, zhruba 70 kilometrů západně od velkoměsta Turína. Většina jejího území leží na italské straně hranice, kde se nacházejí známé rezorty Sestriere, Sauze d’Oulx, Oulx, Sansicario, Cesana, Pragelato a Claviere, na francouzském území leží rezort Montgenèvre. Ve známost mezi širokou veřejností vešla oblast Via Lattea v roce 2006, kdy hostila mnoho soutěží turínské zimní olympiády, například závody v alpském, klasickém i akrobatickém lyžování a rovněž sáňkařské disciplíny.

 

Via Lattea - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Via Lattea

Mapa lyžařského střediska Via Lattea

Celkem 400 kilometrů sjezdových tratí se rozprostírá na úbočích hor v nadmořské výšce od 1 350 do 2 823 metrů. Z celkového počtu více než 200 propojených sjezdových tratí, mezi nimiž jsou nejvíce zastoupeny červené, byste rozhodně neměli vynechat olympijské sjezdovky, které se nacházejí v Sestriere, respektive v Sansicariu. Pragelato je zase místem, kde leží olympijské běžecké tratě. V oblasti Via Lattea je celkem 79 vleků (8 kabinek, 36 sedačkových vleků, 30 pom a kotev, 5 pojízdných koberců), které jsou schopny přepravit během hodiny více než 105 000 lyžařů.

 

Služby, kontakt

 

Via Lattea nabízí několik snowparků, lyžařských škol a přímo na svazích stojí přes 30 restaurací. Nabídka aprés-ski aktivit v oblasti Via Lattea je díky obchodům, barům a restauracím, v nichž lze ochutnat vybrané speciality tamní chutné kuchyně, plně dostačující. Kdo by měl i po návratu z celodenního lyžování stále přebytek energie, může si zabruslit na kluzištích v areálech Sestriere, Sauze d’Oulx a Claviere.

 

www.vialattea.it/en

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Piemonte a jihovýchodní Francie, departement Hautes-Alpes

Souřadnice: 45° 02′ SŠ, 06° 50′ VD

Via Lattea - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 07.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Via Lattea

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist