Sella Ronda - lyžařské středisko (Itálie)

Sella Ronda - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Sella Ronda

Lyžařské středisko Sella Ronda

Úžasný okruh vedoucí kolem horského masivu Sella je jedním z největších lyžařských lákadel italských Dolomitů. Jedná se o jeden z řady výletů, které se dají podniknout na sjezdovkách v rozlehlé oblasti jménem Dolomiti Superski, aniž byste museli odepnout lyže z nohou. Sella Ronda je okruh v celkové délce zhruba 40 kilometrů, z nichž 26 tvoří sjezdové tratě, procházející čtyřmi údolími; Val Gardena, Alta Badia, Val di Fassa a Arabba. Na trasu můžete nastoupit v každém ze čtyř zmíněných údolí a můžete se rozhodnout, jestli absolvujete variantu vedoucí po nebo proti směru hodinových ručiček. Trasa jdoucí po směru hodinových ručiček je značená oranžově, proti směru hodinových ručiček se vydejte po zelené. Značení je v tomto případě opravdu kvalitní, tudíž se nemusíte obávat, že byste se ztratili. Obě klasické trasy jsou podobně dlouhé a nijak zásadně se neliší, i když oranžový okruh stýká o něco lepší lyžařské možnosti.  

 

Sella Ronda - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Sella Ronda

Mapa lyžařského střediska Sella Ronda

Nikde není psáno, že se nemůžete odchýlit od vyznačené cesty a nevyzkoušet i jiné tratě, z nichž některé začínají v nadmořské výšce přesahující 3 000 metrů. V širším významu totiž lze jméno Sella Ronda použít pro všechna střediska, na jejichž území se nějaká část klasického okruhu vyskytuje. V této širší definici pak Sella Rondu chápeme jako rozlehlou oblast, tvořenou celkem 550 kilometry sjezdovek, které obsluhuje více než 200 lanovek, schopných za hodinu přepravit zhruba 240 000 lyžařů. Patří sem již zmíněná střediska Val Gardena, Alta Badia, Val di Fassa a Arabba. V každém z těchto rezortů najdete kvalitní červené svahy, nejvíce černých vás čeká v Arabbě. Všechna čtyři střediska mají i upravené běžecké tratě a snowpark. Nadmořská výška nástupních stanic se na obou klasických trasách Sella Ronda pohybuje zhruba kolem 1 500 metrů, nejvýše se dostanete k 2 500 metrů. Sella Rondu zvládne pohodlně absolvovat každý průměrný lyžař. Všechny staré a pomalé vleky na trase již byly nahrazeny moderními a rychlými kabinkami, případně sedačkovými lanovkami, takže celá trať se dá zvládnout i pod dvě hodiny, není však důvod se honit a trasu si můžete vychutnávat klidně pět hodin či celý den.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Abyste si mohli projet celou trasu Sella Ronda, musíte si koupit skipas dovolující vstup do všech středisek oblasti Dolomiti Superski, který vám umožní pohybovat se po 12 rezortech a využívat 450 vleků, obsluhujících 1 200 kilometrů sjezdovek. Jednodenní skipas stojí dospělého 44 EUR, děti do 16 let 31 EUR a seniory starší 65 let 40 EUR. Třídenní permice přijde dospělého na 121 EUR, dítě na 84 EUR a seniora na 109 EUR. Šestidenní skipas stojí 212, respektive 149 a 191 EUR. Vždy si však pohlídejte, abyste se pro jistotu nejpozději v 15:30 nacházeli ve vašem domovském údolí, aby se vám nestalo, že zůstanete po uzavření vleků ve vedlejším středisku a nezbude vám nic jiného, než drahá cesta taxíkem.

 

Služby, kontakt

 

V lyžařské oblasti Sella Ronda je lyžařská škola, dětská školička, půjčovna  a prodejna veškerého lyžařského vybavení, restaurace, kavárny, občerstvení, bruslení, squash, bowling a mnoho dalšího.

 

www.sellaronda.com

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, regiony Trentino-Jižní Tyrolsko a Benátsko

Souřadnice: 46° 30′ SŠ, 11° 50′ VD

Sella Ronda - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 26.10.2011
Aktualizováno: 26.10.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Sella Ronda

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist