Val Gardena - lyžařské středisko (Itálie)

Val Gardena - lyžařské středisko

Val Gardena, Seceda

Val Gardena, Seceda

Zhruba pětadvacetikilometrové údolí Val Gardena se zařezává do dolomitského masivu na území severoitalského regionu Trentino-Jižní Tyrolsko a je známé rovněž pod německým jménem Gröden. Val Gardena je jedním z nejvyhledávanějších italských lyžařských areálů a nabízí to nejlepší z italských Alp. Jedná se o součást známého safari Sella Ronda.

 

 

 

 

 

Val Gardena - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Val Gardena - Sella Rodna

Mapa lyžařského střediska Val Gardena - Sella Rodna

V oblasti Val Gardena se lyžaři mohou těšit celkem na 175 kilometrů upravovaných sjezdových tratí, ležících v nadmořské výšce od 1 060 do 2 518 metrů, z nichž 90 % je v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžováno za pomoci děl. Modrou obtížnost má 52 kilometrů sjezdovek, 105 kilometrů připadá na červené svahy a 18 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Největším lákadlem pro schopné lyžaře je černá sjezdovka Saslong, vedoucí z vrcholku Ciampioi, na které se jezdí závody Světového poháru. Lyžaře po oblasti Val Gardena transportuje celkem 83 vleků a lanovek, schopných během hodiny přepravit přes 115 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark, u-rampu, úsek s měřenou rychlostí a lyžařskou školu. V okolí se nachází přes 100 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v oblasti Val Gardena je od 8:30 do 17:00. Jednodenní permici pořídí dospělý lyžař v hlavní sezóně za 44 EUR, šestidenní skipas stojí 223 EUR. Pokud si budete chtít projet Sella Rondu, nezbude vám, než si koupit skipas Dolomiti Superski. Ten stojí v hlavní sezóně na den 48 EUR, na 6 dní 241 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit ve vesnicích údolí Val Gardena (Ortisei, S. Cristina, Selva) je obrovská a můžete vybírat z řady restaurací, barů, diskoték a obchodů

 

www.valgardena.it

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46° 33' 44" SŠ, 11° 43' 8" VD

Val Gardena - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 23.12.2011
Aktualizováno: 23.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Val Gardena

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist