Obereggen - lyžařské středisko (Itálie)

Obereggen - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Obereggen

Lyžařské středisko Obereggen

Severoitalská horská vesnice Obereggen je centrem stejnojmenného lyžařského rezortu, který je součástí rozlehlého areálu Latemar, jež tvoří jednu z oblastí známého Val di Fiemme a potažmo celé mamutí oblasti Dolomiti Superski. V Obereggenu čeká lyžaře 35 úžasných sjezdových tratí v celkové délce zhruba 50 kilometrů, které jsou v případě špatných sněhových podmínek uměle zasněžovány. Prostorné sjezdovky se rozprostírají na svazích v nadmořské výšce od 1 550 do 2 150 metrů.

 

Obereggen - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Obereggen

Mapa lyžařského střediska Obereggen

Prim zde hrají široké červené svahy, kterých se zde nachází 18, ale můžete se těšit i na 10 modrých tratí a 7 s černou obtížností. Lyžaře na vrcholky svahů nad Obereggenem transportuje celkem 18 vleků, z nichž 2 jsou kabinky, 12 sedačkových lanovek a zbylé vleky jsou pomy. Vleky jsou schopny za hodinu přepravit přes 35 000 lyžařů. Zdejší chloubou je noční lyžování, které si můžete vychutnat na 1,5 kilometrové sjezdovce.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Obereggen je od 8:30 do 16:30. Noční lyžování je v provozu každé úterý, čtvrtek a sobotu od 19 do 22 hodin a pro majitele vícedenních skipasů je zdarma, stejně jako vstup na blízkou bobovou dráhu. Jednodenní permice opravňující k využívání vleků nejen v Obereggenu, ale celém Val di Fiemme, přijde dospělého lyžaře na 40 EUR, třídenní skipas stojí 114 EUR a šestidenní 204 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Na svazích rezortu Obereggen se můžete těšit na snowpark, restaurace i lyžařskou školu. V Obereggenu je dostatečná nabídka aprés-ski aktivit, kromě posedávání v restauraci a již zmíněné bobové dráhy se můžete vydat do bazénu, případně si jít zabruslit.

 

www.obereggen.com/en/winter.html

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46° 23′ SŠ, 11° 32′ VD

Obereggen - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 05.11.2011
Aktualizováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Obereggen

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist