Prato Nevoso - lyžařské středisko (Itálie)

Prato Nevoso - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Prato Nevoso

Lyžařské středisko Prato Nevoso

Historie rezortu Prato Nevoso se začala psát v 60. letech 20. století, kdy si několik západoitalských podnikatelů usmyslelo, že by nebylo na škodu vybudovat lyžařské středisko, které bude po dálnici snadno dostupné jak z přístavní metropole Janova, tak z Turína, průmyslového srdce severní Itálie. Coby ideální lokace byla vybrána právě oblast Prato Nevoso, ležící v horském masivu Ligurských Alp v nadmořské výšce 1 480 metrů, kterou dělí od Janova zhruba 130 kilometrů a od Turína 110 kilometrů. Následoval tak překotný boom a kromě potřebné infrastruktury v podobě vleků a dalších nezbytných zařízení zde od 60. let bez jakékoliv urbanistické regulace vyrůstala řada hotelových budov. Společně s okolními středisky Artesina a Frabosa Soprana tvoří Prato Nevoso lyžařskou oblast jménem Mondolè Ski, ve které návštěvníky čeká celkem 130 kilometrů upravovaných sjezdovek.

 

Prato Nevoso - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Prato Nevoso

Mapa lyžařského střediska Prato Nevoso

V samotném Prato Nevoso se můžete těšit na 18 sjezdovek v celkové délce zhruba 35 kilometrů, které se rozkládají v nadmořské výšce od 1 480 metrů do 1 928 metrů. Kromě devíti modrých a desíti červených se můžete těšit i na jednu trať černé obtížnosti, která se jmenuje Seirasso a měří 2 300 metrů. Z celkového počtu 11 vleků je 6 krátkých pojízdných koberců, 2 pomy a 3 sedačkové lanovky. Přímo ve středisku se nachází snowpark, kde vás čeká boardercrossová trať, U-pampa a řada dalších triků. Ve středisku je dostatek skiservisů, půjčoven i lyžařských škol. Velmi populární je zde i noční lyžování, celkem si můžete pos etmění užívat na dvou sjezdovkách v celkové délce 8 kilometrů a ve snowparku. Upravenou běžkařskou trať přímo v Prato Nevoso očekávat nemůžete, takže pokud zatoužíte pom klasickém lyžování, nezbude vám, než zamířit na upravený okruh do vedlejšího střediska Artesina.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Doba provozu vleků přes den je standardní, pokud se budete chtít vydat na noční lyžování, můžete tak učinit každé úterý, čtvrtek, pátek a sobotu mezi 20. a 23. hodinou. Dospělí lyžníci večer zaplatí 13 EUR, děti 6 EUR a mládež 9 EUR. Jednodenní vstupenka na denní lyžování stojí dospělého člověka 31 EUR a opravňuje ke vstupu na všechny vleky nejen v Prato Nevoso, ale v celé oblasti Mondolè Ski. Děti zaplatí 7 EUR, mládež 22 EUR a senioři starší 60 let 28 EUR. Třídenní permice stojí dospělého 85 EUR, dítě 21 EUR a mládežníka 58 EUR. Šestidenní skipas přijde na 152 respektive 42 a 128 EUR. Pro vystavení vícedenních skipasů je nutná fotografie.

 

Služby, kontakt

 

Ubytování v rezortu Prato Nevoso se odbývá v klasických alpských hotelích a apartmánových komplexech. Pokud jde o nabídku aprés-ski aktivit, v Prato Nevoso můžete počítat s dostatkem restaurací i barů a rovněž si můžete jít zabruslit na udržované kluziště.

 

www.pratonevoso.com/en/home.html

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Piemonte

Souřadnice: 44° 15′ SŠ, 07° 47′ VD

Prato Nevoso - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 26.10.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Prato Nevoso

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist