Cesana Sansicario - lyžařské středisko (Itálie)

Cesana Sansicario - lyžařské středisko

Lyžařská oblast Via Lattea

Lyžařská oblast Via Lattea

Severoitalské horské městečko Cesana, ležící zhruba 70 kilometrů západně od Turína nedaleko hranic s Francií, je centrem jednoho z rezortů, které utvářejí lyžařskou oblast Via Lattea. Cesana leží v srdci této oblasti, která se chlubí celkem 400 kilometry sjezdovek a vzhledem k výhodné pozici odtud mají lyžaři výborný přístup do všech zbývajících středisek oblasti. Sjezdovky v okolí samotné Cesany a sousedního městečka Sansicario se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 350 do 2 701 metrů, v případě potřeby jsou zasněžovány umělým sněhem a dosahují celkové délky zhruba 50 kilometrů.

 

Cesana Sansicario - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Cesana Sansicario

Mapa lyžařského střediska Cesana Sansicario

Většina sjezdovek má červenou obtížnost, avšak nalezneme zde i černou sjezdovku, která hostila v roce 2006 závod turínské zimní olympiády. Ve městečku Sansicario rovněž probíhaly i další disciplíny, jako biatlon, boby a skeleton. V oblasti Cesana Sansicario se nachází zhruba 20 vleků, z nichž většinu tvoří sedačkové lanovky. Součástí areálu je i snowpark s řadou atrakcí, v okolí se nachází necelých 10 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Přímo na sjezdovkách je několik míst vhodných k občerstvení a počítat můžete i s lyžařskou školou.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Za jednodenní skipas opravňující k využívání všech 400 kilometrů sjezdovek v oblasti Via Lattea, jejíž součást Cesana Sansicario tvoří, zaplatí lyžař v hlavní sezóně 44 EUR. Nejoblíbenější, tedy šestidenní skipas přijde na 224,50 EUR. V Casana Sansicario začíná lyžařská sezona 4. prosince a končí 10. dubna.

 

Služby, kontakt

 

Ubytování v Cesaně i Sansicariu je možné v hotelech a apartmánech. Můžete počítat s několika obchody a večerní rozptýlení vám poskytnou restaurace a bary.

 

www.vialattea.it/en

 

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Piemonte

Souřadnice: 44° 57′ SŠ, 06° 48′ VD

Cesana Sansicario - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Cesana Sansicario

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist