Gressoney-Saint-Jean - lyžařské středisko (Itálie)

Gressoney-Saint-Jean - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Gressoney-Saint-Jean

Lyžařské středisko Gressoney-Saint-Jean

Městečko Gressoney-Saint-Jean je centrem relativně malého stejnojmenného rezortu, který je součástí rozlehlé lyžařské oblasti Monterosa Ski. S ostatními rezorty oblasti však bohužel není vleky propojen a k dopravě do okolních středisek je tedy nutné v případě zájmu využít auta či busu. Gressoney-Saint-Jean disponuje 7 sjezdovými tratěmi v celkové délce 12 kilometrů, rozkládajícími se v nadmořské výšce od 1 348 do 2 023 metrů.

 

 

 

 

Gressoney-Saint-Jean - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Gressoney-Saint-Jean

Mapa lyžařského střediska Gressoney-Saint-Jean

V Gressoney-Saint-Jean nejvíce potkáte sjezdové tratě modré obtížnosti, které jsou zde 3 a měří celkem 8 kilometrů. Červené tratě jsou rovněž 3, a to v délce 3 kilometrů. Na své si přijdou i nároční lyžaři, kteří mohou tříbit své umění na jedné černé sjezdovce. Na vrcholky svahů rezortu Gressoney-Saint-Jean dopraví lyžařy 3 vleky; sedačková lanovka, poma a pohyblivý koberec, které jsou schopny za hodinu přepravit přes 2 500 lidí. V okolí rezortu se mohou vyřádit i příznivci klasického lyžování, neboť se zde nachází 25 kilometrů upravených běžeckých tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v Gressoney-Saint-Jean jsou v provozu od 8:45 do 16:45. Jednodenní permici v tomto rezortu pořídí dospělý lyžař za 23 EUR, třídenní za 51 EUR a šestidenní skipas přijde na 93 EUR. Senioři nad 65 let, mládežníci do 14 let a děti mladší 8 let se dočkají drobné slevy.

 

Služby, kontakt

 

Přímo na svazích se leží dvě restaurace. Můžete počítat i s půjčovnou, skiservisem a lyžařskou školou. Po večerním návratu ze sjezdovky se můžete vydat do některého z barů či restaurací, případně obhlédnout památky městečka, mezi které patří savojský hrad, kostel ze 16. století nebo muzeum alpské květeny.

 

www.monterosa-ski.com/en/home/Monterosa-Ski-Inverno.html

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Valle d'Aosta

Souřadnice: 45° 46' SŠ, 07° 49' VD

Gressoney-Saint-Jean - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 04.11.2011
Aktualizováno: 04.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Gressoney-Saint-Jean

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist