Breuil-Cervinia - lyžařské středisko (Itálie)

Breuil-Cervinia - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Breuil-Cervinia

Lyžařské středisko Breuil-Cervinia

Městečko Breuil-Cervinia je srdcem stejnojmenného lyžařského rezortu a leží v nadmořské výšce 2006 metrů, na úpatí známé alpské hory Matterhorn, jejíž název zní v italštině Monte Cervino. Vzhledem ke své geografické poloze při hranicích se Švýcarskem se návštěvníkům nabízí možnost vyzkoušet podmínky ve známém švýcarském středisku Zermatt, které se rozkládá na opačné straně horského hřebenu, tvořícího hranici mezi Itálií a Švýcarskem. Tato celá oblast při obou stranách hranice se nazývá "Breuil-Cervinia Valtournenche Zermatt" a lyžaři se zde mohou těšit celkem na 350 kilometrů sjezdovek z nichž 150 kilometrů připadá na italskou část, tedy rezort Breuil-Cervinia. Dolní stanice nejníže položeného vleku se nachází ve výšce 1 524 metrů ve městečku Valtournenche, výstupní stanice nejvýše položené lanovky leží ve 3 480 metrech na vrcholku Plateu Rosá, takže celkové převýšení areálu dosahuje takřka 2 000 metrů.

 

Breuil-Cervinia - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Breuil-Cervinia

Mapa lyžařského střediska Breuil-Cervinia

Na vrcholky sjezdovek vás dopraví 25 vleků, které dokážou při plném provozu za hodinu přepravit přes 40 000 lyžařů. Vleky na sebe poměrně dobře navazují a při prozkoumávání krás areálu se tak nemusíte bát zdlouhavého přejíždění po rovinkách, od jedné stanice vleku ke druhé. Vleky byly v minulých letech renovovány a můžete se většinou těšit na rychlé a kryté sedačky. Více než polovina ze 69 sjezdovek je na červené úrovni, zhruba čtvrtina svahů je modrých, zbytek černých. 78 ze 150 kilometrů je v případě nutnosti zasněžováno. Součástí areálu je rovněž snowpark jménem Indianpark, kde si na ploše více než 4 hektarů přijdou na své snowboardisté a freestylový lyžaři všech úrovní. Příznivci klasického lyžování mohou v okolí Breuil-Cervinia využít tříkilometrovou upravenou trať, on něco níže, u města Valtournenche, je desetikilometrová běžkařská dráha.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Provoz vleků záleží na jejich poloze. Přibližováky, pomocí nichž se lyžaři ráno dostávají z místa svého pobytu na hlavní sjezdovky, jsou v provozu nejdéle, zhruba od 8:10 do 16:10. Za jeden den lyžování v oblasti Breuil-Cervinia zaplatí dospělý návštěvník v hlavní sezóně 38 EUR. Třídenní skipas přijde na 106 EUR a šestidenní na 198 EUR. Dětští lyžaři mladší osmi let platí za den 27 EUR, za tři dny 64 EUR a za šest dnů 119 EUR. Sedmdesátníci si zalyžují za 31, respektive 85 a 159 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka ubytovacích kapacit je v rezortu Breuil-Cervinia široká. Nachází se zde řada hotelových i apartmánových komplexů, které na pohled zvenku vypadají podobně a liší se mírou nabízeného luxusu. V rezortu je několik půjčoven, skiservisů a lyžařských škol. Více než dostačující je rovněž nabídka aprés-ski, takže se nebudete nudit ani po návratu ze svahu. Kromě obligátních restaurací, barů, diskoték a obchodů s potravinami i jiným běžným sortimentem si v Breuil-Cervinia můžete zajít ke kadeřníkovi, na masáž, případně si zvýšit hladinu adrenalinu v krvi účastní v závodě motokár na ledě.

 

www.cervinia.it

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Valle d'Aosta

Souřadnice: 45° 56′ SŠ, 07° 38′ VD

Breuil-Cervinia - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 25.10.2011
Aktualizováno: 18.11.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Breuil-Cervinia

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist