Alta Badia - lyžařské středisko (Itálie)

Alta Badia - lyžařské středisko

Alta Badia, horská vesnička Corvara

Alta Badia, horská vesnička Corvara

Rozlehlý severoitalský areál Alta Badia je pro své středně náročné terény ideálním rezortem pro rodiny s menšími dětmi. Rovněž je jedním ze středisek, jejichž územím prochází známý alpský okruh Sella Ronda. Právě díky Sella Rondě má Alta Badia výborné spojení i s okolními středisky zimních sportů a jedná se tak o středisko skýtající optimální podmínky pro lyžařskou turistiku. Oblast se může pochlubit celkem 130 kilometry sjezdových tratí, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 324 do 2 778 metrů, na svazích nad údolím Badia a z nichž zhruba 80 kilometrů je v případě nutnosti zasněžováno.

 

Alta Badia - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Alta Badia

Mapa lyžařského střediska Alta Badia

Většina sjezdovek je modrých a červených, najde se zde však i pozoruhodná černá, na níž se jezdí závody světového poháru a která vede z Piz la Ila (2 077 m.n.m.) do La Villy (1 433 m.n.m.). Celá oblast je velmi kvalitně propojena systémem zhruba 50 lanovek a vleků, které jsou schopny za hodinu přepravit necelých 80 000 lyžařů. Zhruba pětinu vleků tvoří pomy, které obsluhují kratší trati, zbytek střediska je obsluhován sedačkovými lanovkami a kabinkami. V Alta Badii je snowpark a v okolí se nachází zhruba 40 kilometrů upravených běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

V hlavní sezóně zaplatí dospělý lyžař za jednodenní skipas 43 EUR, mládežník mladší 16 let 30 EUR a senior starší 65 let 39 EUR. U třídenní permice jsou ceny 126 EUR, 89 EUR a 114 EUR, v případě nejobvyklejšího, tedy šestidenního, skipasu pak 223 EUR, 156 EUR a 200 EUR. Sezona v rezortu Alta Badia začíná 26. listopadu a končí 15. dubna.

 

Služby, kontakt

 

V pěkných horských vesničkách, jako jsou San Cassiano, La Villa, Pedraces, Corvara či Colfosco, se můžete ubytovat buď v rodinných hotelích nebo v klasických apartmánech. Díky dostatku restaurací a barů je postaráno i o večerní zábavu. Samozřejmostí jsou skiservisy a půjčovny.

 

www.altabadia.org

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46°41′ SŠ, 11° 54′ VD

Alta Badia - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Alta Badia

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist