Pragelato Plan - lyžařské středisko (Itálie)

Pragelato Plan - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Pragaleto Plan

Lyžařské středisko Pragaleto Plan

Pragelato Plan leží na území severoitalského městečka Pragelato. Jeho hlavním lákadlem je závodní běžkařský okruh, který vešel ve všeobecnou známost v roce 2006, kdy na něm probíhaly závody zimní olympiády, jejímž sídelním městem byl zhruba 60 kilometrů vzdálený Turín.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pragelato Plan - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Pragaleto Plan

Mapa lyžařského střediska Pragaleto Plan

Závodiště Pragelato Plan se rozkládá v nadmořské výšce od 1 540 do 1 615 metrů a tvoří jej dva běžecké okruhy v celkové délce 10 kilometrů; delší červený a kratší žlutý. Červený okruh měří 6 200 metrů, žlutý má 3 800 metrů. Pokud nepatříte mezi ctitele klasického lyžování a dáváte přednost tomu alpskému, využijte dolní stanice vleku, která se v Pragelato Plan nachází a vyzkoušejte bezmála 50 kilometrů sjezdových tratí, které se rozprostírají na okolních svazích. Zhruba polovina z nich má červenou obtížnost, ale najdou se zde i modré trasy, jeden černý úsek a řada zelených, začátečnických sjezdovek.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Pokud se necháte zlákat okolními svahy, vězte, že provozní doba vleků je od 9:00 do 16:00. Jednodenní skipas bude stát dospělého lyžaře v hlavní sezóně 20 EUR. V případě vícedenního pobytu je rozumné si koupit permici umožňující využívání všech vleků v celé oblasti Via Lattea, jejíž součástí jsou i svahy nad Pragelato Plan. Za šestidenní skipas s takovou působností zaplatíte 231 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Večery po návratu ze sjezdovky či běžeckého okruhu si můžete zpříjemnit v restauraci či baru. Rovněž se můžete vydat na nákupy do některého z obchodů.

 

www.vialattea.it/it/show/109/Pragelato%20-%20intro

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Piemonte

Souřadnice: 45° 01′ SŠ, 06° 57′ VD

Pragelato Plan - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 05.11.2011
Aktualizováno: 05.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pragelato Plan

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist