Claviere - lyžařské středisko (Itálie)

Claviere - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Claviere

Lyžařský rezort Claviere

Vesnička Claviere leží v nadmořské výšce 1 760 metrů poblíž francouzsko-italské hranice, zhruba 80 kilometrů západním směrem od severoitalské metropole Turína. Společně s italskými ubytovacími středisky Sauze d’Oulx, Oulx, Sestriere, Sansicario, Cesana, Pragelato a francouzským Montgenèvre tvoří Claviere rozlehlou oblast jménem Via Lattea (v překladu "mléčná dráha"), který disponuje 400 kilometry sjezdových tratí, rozprostírajících se po obou stranách italsko-francouzské hranice v nadmořské výšce od 1 350 do 2 823 metrů. Právě Claviere je hraničním střediskem, odkud se v případě zájmu můžete vydat na svahy rezortu Montgenèvre, ležícího v zemi galského kohouta.

 

Claviere - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Claviere

Mapa lyžařského střediska Claviere

V samotném rezortu Claviere se mohou lyžaři těšit na zhruba 35 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se na úbočích alpských masivů v nadmořské výšce od 1 760 do 2 409 metrů. Claviere leží trochu stranou hlavního shonu, který se v areálu Via Lattea soustřeďuje do oblastí kolem Sestriere a Sancicaria, kde se rovněž nacházejí tratě náročnějších profilů. Atmosféra v Claviere je poklidnější a sjezdovky jsou povětšinou příjemně červené. Můžete počítat s lyžařkou školou. V okolí se nachází asi 10 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků v rezortu Claviere je od 8:30 do 16:30. Jednodenní permici pořídí dospělý lyžař v hlavní sezóně za 34 EUR, šestidenní skipas, který umožňuje využívat všech 400 kilometrů sjezdovek oblasti Via Lattea, stojí 231 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v Claviere je dostačující, kromě restaurací, barů a obchodů si můžete po návratu ze sjezdovky vyrazit zabruslit.

 

www.vialattea.it/en/show/283/Claviere%20-%20intro

 

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severozápadní Itálie, region Piemonte

Souřadnice: 44° 56' 20" SŠ, 6° 45' 1" VD

Claviere - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 22.12.2011
Aktualizováno: 22.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Claviere

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist