Monte-Bondone - lyžařské středisko (Itálie)

Monte-Bondone - lyžařské středisko

Pohled na lyžařský areál Monte-Bondone

Pohled na lyžařský areál Monte-Bondone

Oblíbené lyžařské středisko Monte Bondone se nachází v severní Itálii, vzdálené necelých 20 kilometrů od známého univerzitního města Trento. Bezproblémová dostupnost historického města činí středisko atraktivní i pro ty lyžaře, kteří chtějí zimní dovolenou zasvětit nejen pobytu na sjezdovce, ale i seznámení se s dějinami a kulturou oblasti, v níž se nacházejí. A právě k tomu skýtá historické jádro blízkého Trenta ideální podmínky. Oblast je navíc známá svou vytříbenou gastronomií. Samotné Monte Bondone je rozlohou nepříliš velké středisko, které se pro své relativně nenáročné, široké a bezpečné trati těší oblibě mezi rodinami s malými dětmi. Nejvyšším vrcholem, na který vás vyveze lanovka, je díky svým 2 090 metrům Palon. Nejnižší nástupní stanice vleku je v nadmořské výšce 1 175 metrů a celý areál má tak převýšení zhruba 900 metrů. Osamělý vrcholek Palon skýtá nezapomenutelné výhledy na horská panoramata okolních masivů, jako jsou například Dolomity.

 

Monte-Bondone - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Monte-Bondone

Mapa lyžařského střediska Monte-Bondone

Ve středisku Monte Bondone se mohou návštěvníci těšit na 20 kilometrů v naprosté většině červených tratí, které díky modernímu zasněžovacímu systému vždy spolehlivě disponují potřebnou sněhovou pokrývkou. Suverénně nejoblíbenější sjezdovka oblasti se jmenuje Gran Pista, neboli "velká sjezdovka". Měří 3,5 kilometru, překonává převýšení více než 800 metrů a pro své přednosti si několikrát vysloužila ocenění nejlepší sjezdovky v regionu. Obsluhuje ji krytá čtyřsedačka jménem Rocce Rosse, která se pyšní tím, že je sedačkovou lanovkou s největším převýšením v Evropě. Svou trasu zdolá za 7 minut. I zbylých 5 vleků v oblasti jsou sedačky, i když už nikoliv kryté. Všech 6 vleků rezortu Monte Bondone dokáže za hodinu přepravit více než 14 000 lyžařů. Monte Bondone je střediskem přívětivým k rodinám s dětmi, takže nikoho nepřekvapí, že se zde nachází dostatečná nabídky lyžařských skol. Díky snowparku si na své přijdou i odrostlejší a otrlejší děti, a vůbec všichni příznivci vylomenin na sněhu. Ti se mohou těšit na 120 metrů dlouhou a 5 metrů vysokou U-rampu, boardercrossovou trať a mnoho triků. Běžkaři ocení 35 kilometrů upravených tratí, vhodných na klasiku i bruslení, které je čekají v běžkařském centru Viote. Populární jsou rovněž vycházky po okolí na sněžnicích, což dokládá několik vyznačených tras, které si lze projít.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Na první ranní vlek můžete nastoupit v 8:45, poslední lanovka jede v 16:45. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně za jednodenní permici 28 EUR, za třídenní permanentku 75 EUR a oprávnění využívat vleky po dobu šesti dnů získá za 129 EUR. Děti do osmi let věku platí polovic, sleva pro mládež činí 30 %, pro seniory 10 %.

 

Služby, kontakt

 

V rezortu můžete počítat s půjčovnami, servisy, obchody, restauracemi a bary. Ještě mnohem širší nabídku zábavy skýtá nedaleké Trento, kam se dostanete autobusem zhruba za půl hodiny.

 

www.ski.it/EN/Monte-Bondone

Itálie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 08:34

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://italie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Itálie, region Trentino-Jižní Tyrolsko

Souřadnice: 46° 02′ SŠ, 11° 03′ VD

Monte-Bondone - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Itálie)

 
Publikováno: 26.10.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Monte-Bondone

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist